Atrakcje dla wielkich odkrywców pszczelich sekretów w Omni Molo.

 

Ile pszczół mieszka w ulu? Jak powstaje miód? Co to jest pierzga i pyłek? W jaki sposób pszczoły się ze sobą komunikują? Skąd wiedzą, co mają robić, dokąd lecieć i którędy wrócić? Kiedy odpoczywają? I czy one w ogóle śpią? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, w dniach 18-23 marca koniecznie odwiedź nasze centrum handlowe. Na odkrywców pszczelich sekretów przez cały tydzień czeka wystawa edukacyjna z ciekawostkami o pszczołach, tematyczne stanowiska foto, wystawa kartonowych uli ozdobionych w ramach konkursu plastycznego przez uczniów ze szczecińskich szkół i przedszkoli, a w sobotę dodatkowo bezpłatne warsztaty pszczelarskie oraz pszczele warsztaty kreatywne.

 

Wystawę edukacyjną „Pszczoła i przyjaciele” w Omni Molo można oglądać każdego dnia trwania akcji od 18 do 23 marca w godzinach otwarcia centrum. Towarzyszy jej wyjątkowa ekspozycja kartonowych uli, ozdobionych przez uczniów ze szczecińskich przedszkoli i szkół podstawowych w ramach konkursu plastycznego „Pszczoła i przyjaciele”. Do rywalizacji o nagrodę główną – voucher o wartości 2000 zł na zakup sadzonek roślin i kwiatów miododajnych – stanęło aż 10 szczecińskich placówek publicznych. Ty również możesz zagłosować na swojego faworyta, zostawiając komentarz na naszym FanPage’u pod zdjęciem konkretnego ula.

To jednak nie wszystko!
W sobotę, 23 marca, w godzinach 10-18 odbędą się bezpłatne warsztaty edukacyjne prowadzone przez pszczelarza oraz pszczele warsztaty kreatywne.

Podczas warsztatów pszczelarskich odpowiemy na wszystkie pytania, które nurtują najmłodszych adeptów pszczelarstwa. Opowiemy o zwyczajach pszczół, przedstawimy pana trutnia – leniuszka i zdradzimy sekrety królowej. Pokażemy też, jak należy zachowywać się na pasiece. Tego dnia każdy będzie mógł poczuć się jak pszczelarz – zajrzeć do ula, obejrzeć z bliska ramki z woskiem, założyć kapelusz pszczelarski i wziąć do ręki podkurzacz. Będzie też degustacja pszczelego pyłku i naturalnego miodu. Dodatkowo, każdy uczestnik warsztatów będzie mógł własnoręcznie stworzyć świeczkę z węzy pszczelej.

 

Na pszczelich warsztatach kreatywnych amatorzy pszczelarstwa będą mogli zaś stworzyć tematyczne prace plastyczne, m.in. miododajną łąkę kwietną 3D z papieru, pszczoły i inne owady z tektury, wesołe pszczółki z balonów, bukiet kwiatów z bibuły. Warsztaty plastyczne odbywają się według harmonogramu.